Den dětí v Botanicu – 2.A a 2.B

31. května, o jeden den dříve, se 2. A a 2.B vydaly společně oslavit Mezinárodní den dětí do centra řemesel Botanicus v Ostré. Děti si vyzkoušely různorodá řemesla – vytáčely na kruhu keramiku, vyráběly svíčky, mýdlo, ozdoby z korálků či loutky. Mohly si vyzkoušet práci řezbářů, provazníků, papírníků nebo tiskařů. Všeobecné oblibě se těšilo i rýžování zlata (ve skutečnosti mosazných zlatinek), lukostřelba a zdobení perníčků. Všechny dílny probíhaly ve starém městečku, které dokreslovalo historickou atmosféru. Počasí nám přes nevlídné prognózy přálo, a tak jsme mohli obdivovat krásu a pestrost místních zahrad plných bylinek, ovoce, zeleniny a stromů. Úspěšnost celé akce vystihuje věta jedné žákyně: „Musím se tam znovu vrátit.“
Kolektiv 2.A a 2.B – ZŠ Králův Dvůr