Den prezentací – 8.A

Pátek 14. 6. se na ZŠ a MŠ Králův Dvůr nesl v duchu prezentací. Žáci 8. A si připravili dopolední program, ve kterém prezentovali výsledky své půlroční práce ve výchově k občanství. Prezentace byly zaměřeny na finanční gramotnost a témata z oblasti státovědy. Žáci si prošli několikaměsíčním procesem, během kterého se postupnými kroky dostali od stanovení vybraného téma až po samotné prezentování svých projektů. Výsledkem tak byly kvalitní prezentace s precizním přednesem. Prezentace navíc žáci obohatili o různé on-line kvízy a soutěže, scénky, videa, plakáty i názorné pomůcky, o jejichž výrobu se sami postarali. Kromě vyučujících byli pozváni všichni žáci 4. až 9. ročníků. Ti ocenili nejen zábavný a interaktivní charakter prezentování, ale především fakt, že se učí od svých vrstevníků.
Mgr. Hana Urbanová