Škola v přírodě 2.B – Příchovice

Od 19. do 24. května 2024 byla 2.B ze ZŠ Králův Dvůr na škole v přírodě na Turnovské chatě na přelomu Jizerských hor a Krkonoš. Nosným tématem celého týdne byly olympijské hry. Děti si vyzkoušely různé sportovní disciplíny od střelby z luku přes lehkou atletiku po skupinové herní aktivity. Kromě sportovního vyžití se děti učily práci s mapou, orientaci v přírodě, poznávání rostlin a zejména týmové spolupráci. Na programu bylo i luštění šifer, noční bojovka, táborák s opékáním špekáčků. Ve volném čase si děti navlékaly korálky, psaly deníky a hrály společenské hry. V Harrachově při návštěvě místní sklárny děti viděly zblízka práci sklářů. Cestou zpět domů děti navštívily v Jiřetíně pod Bukovou výrobnu dřevěných hraček, kde si mohly pohrát a vytvořit si vlastní výrobky. Počasí bylo celou dobu příznivé, jídlo výborné a panovala pohodová atmosféra. Děkujeme všem účastníkům a už se těšíme na příští výlet.
Kolektiv z 2.B